Grudzień '18

Dla dzieci

Nigel Kennedy – "Magician of Lublin & Gershwin"

24 listopada 2018, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: I strefa: 120 zł , II strefa: 90 zł

Od ponad dwudziestu pięciu lat Nigel Kennedy uznawany jest za jednego z najwspanialszych wirtuozów na świecie. Jego niezwykły talent i charyzma wniosły świeże spojrzenie na repertuar klasyczny i współczesny oraz sprawiły, że płyty Kennedy’ego są najlepiej sprzedającymi się nagraniami muzyki klasycznej wszech czasów. W trakcie swojej kariery odbył niezliczoną liczbę międzynarodowych tournée, występując u boku wiodących światowych orkiestr i dyrygentów w Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Azji i Australii.

Magician of Lublin to moja ostatnia kompozycja zrodzona z inspiracji książką autorstwa Issaca B. Singera o tym samym tytule. Powieść opisuje społeczność w sztetlu przedwojennej Polski. Swoją muzyką próbuję uchwycić życie i kolory tamtego świata: są w niej momenty czystej radości oraz głębokiej refleksji. Dźwięki płyną od klasyki do muzyki żydowskiej i jazzu. Koncert został stworzony tylko dla instrumentów smyczkowych, a każdy muzyk odegra w nim ważną rolę w przedstawieniu bohaterów książki”. - Nigel Kennedy.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Łódź Filmowa”, w ramach Kamer-TONu - muzycznej odsłony 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi (23.11 - 01.12)