Październik '18

NARODOWY BALET UKRAINY ''VIRSKI ''

15 listopada 2017, 19.00 Ceny biletów: 110PLN, 130 PLN (kasy biletowe FŁ)

Mamy zaszczyt ponownie zaprezentować Państwu jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata. Już od chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach : Hopak, Sestry, Lalki czy My z Ukrainy otrzymały ponadczasowy status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru ze współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki. Mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70 krajach. Zapraszamy serdecznie - gwarantowane niezapomniane przeżycia.