Październik '17

Motion Trio i Sinfonietta charytatywnie dla #17milionów

8 października 2017, 17.00 Bilety w cenie 30 PLN dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD) organizuje koncert „Motion Trio i Sinfonietta charytatywnie dla #17milionów”. Podczas koncertu wystąpi Motion Trio, Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta” pod dyrekcją Wojciecha Pławnera oraz wokalistka Marta Majek, a także Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego.

Motion Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn, to słynne polskie trio akordeonowe, współpracujące z Michaelem Nymanem, Wojciechem Kilarem, Krzysztofem Pendereckim, Janem A.P. Kaczmarkiem, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, Tomaszem  Stańko, Bobbym  McFerrinem, czy Joe Zawinulem. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu krajach świata na wszystkich kontynentach, na największych salach koncertowych. Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej.

Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta” wystąpi pod dyrekcją Wojciecha Pławnera, laureata wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych i dyrygenckich, który koncertował w Niemczech, Holandii, Austrii, Chorwacji, na Malcie oraz w Japonii.

Fundacja  „Kolorowy Świat” w październiku tego roku po raz trzeci poprowadzi Kampanię #17milionów, zwiększając tym samym świadomość społeczeństwa na temat codzienności osób dotkniętych MPD, których na świecie jest aż 17 milionów. MPD to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych wynikających z trwałego uszkodzenia mózgu. Koncert charytatywny w gmachu Filharmonii Łódzkiej będzie wyjątkowym wydarzeniem dla podopiecznych Fundacji i ich rodzin, muzycznym wyrazem solidarności ze wszystkimi osobami dotkniętymi MPD.