Wrzesień '18

La Noche Flamenca

12 lutego 2015, 19.00

Organizatorem koncertu jest: Eurospectacles

Flamenco to fuzja tańca, śpiewu oraz niepokornych rytmów, wystukiwanych na słynnych kastanietach. To muzyka, która zawsze wzbudzała wiele emocji, od nienawiści, poprzez radość i szczęście aż do gorącej i niepokornej miłości. U źródeł flamenco leży kultura romsko – hiszpańska, ale możemy również dopatrzyć się wpływów flamandzkich, jak i nawet hinduskich. Flamenco jest tańczone zarówno solo, w parze jak i w zespole. Podstawą melodii są dźwięki gitary, kastanietów oraz rytmiczne uderzenia dłońmi, klaskanie, wystukiwanie, pstrykanie palcami.

Podczas Wieczoru Flamenco hiszpańscy artyści przeniosą nas do magicznej Andaluzji. Zespół w klasycznym składzie do flamenco – dwie gitary, cajon flamenco, wokaliści oraz ośmiu tancerzy w mistrzowski sposób będzie interpretować gorące południowe rytmy, a ich doskonała ekspresja tańca ukaże świat emocji, jaki za sobą niesie ta właśnie muzyka.

Wieczór Flamenco tak jak i kultura Hiszpanii, niezwykle różnorodna i barwna, intensywnie oddziałuje na zmysły i pozostawia niezapomniane wrażenia!

Bilety do nabycia w kasach Filharmonii, salonach EMPIK oraz na stronie http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=16621