Kwiecień '17

KONCERT SYMFONICZNY – Speaking Concert

3 marca 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 40 PLN, ulgowy 30 PLN, bilet rodzinny 30 PLN (dla 3 lub więcej osób)

„WIELKA CISZA”

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania „Eroiki”, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu!

Jan Kanty Mikosz – fortepian

Marcin Sompoliński – dyrygent