Październik '18

Koncert symfoniczny

24 kwietnia 2015, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: 48-34 PLN normalne, 36-24 PLN ulgowe

Na muzyczną scenę wdarli się przebojem w 2007 r., wydając dwupłytowy album z kompletnym nagraniem utworów na dwa fortepiany S. Rachmaninowa. Kolejne płyty zostały docenione przez słuchaczy, a krytycy porównywali ich doskonałą grę do takich duetów, jak Vladimir Ashkenazy i André Previn czy Martha Argerich i Nelson Freire. Dziś parą są nie tylko na estradzie, ale i w życiu. O kim mowa? O duecie stworzonym przez znakomitych pianistów, Ninę Schumann oraz Luisa Magalhãesa, znanym szerzej pod nazwą „TwoPianists“. Ich drogi artystyczne po raz pierwszy skrzyżowały się w 1999 r. podczas studiów w klasie Vladimira Viardo na Uniwersytecie w Północnym Teksasie. Od tego czasu koncertowali w całych Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Portugalii, Austrii, Szwajcarii i Japonii. Nina Schumann urodziła się w Stellenbosch, w RPA. Zanim została studentką Teksańskiego Uniwersytetu, zdążyła zdobyć wszystkie ważniejsze nagrody muzyczne w kraju. Luis, z pochodzenia Portugalczyk, naukę gry na fortepianie rozpoczął jako pięciolatek i od najmłodszych lat dał się poznać szerokiej publiczności jako jeden z czołowych portugalskich talentów muzycznych. Podczas wieczoru artyści wykonają Koncert na dwa fortepiany Maxa Brucha, a orkiestrę poprowadzi amerykański dyrygent izraelskiego pochodzenia, Daniel Boico.

Nina Schumann, Luis Magalhaes – fortepian

Daniel Boico – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

Carl Maria von Weber - Uwertura do opery „Oberon”