Listopad '17

KONCERT SYMFONICZNY

8 grudnia 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN

Tego wieczoru w sali koncertowej zabrzmią dwie kompozycje twórców, na których styl silnie wpłynęło zamiłowanie do technik polifonicznych i doświadczenia praktykujących organistów, choć obaj pochodzą z zupełnie różnych epok. Mowa o Johannie Sebastianie Bachu i Antonie Brucknerze. W pierwszej części wieczoru zabrzmi koncert klawesynowy lipskiego kantora – solistą będzie niemiecki pianista i pedagog monachijskiej Hochschüle für Musik und Theater, Wolfram Schmitt-Leonardy. Po przerwie usłyszymy monumentalną, majestatyczną symfonię austriackiego neoromantyka.

Wolfram Schmitt-Leonardy – fortepian

Paweł Przytocki – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

J. S. Bach - Koncert fortepianowy d-moll BVW 1052