Grudzień '17

KONCERT SYMFONICZNY

17 listopada 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 60-40 PLN, ulgowy 50-30 PLN

Zapraszamy na spotkanie przedkoncertowe, które poprowadzi Agata Kwiecińska – początek g. 18.15.

Podczas tego koncertu w repertuarze pieśniowym Gustava Mahlera będzie można podziwiać Andrzeja Dobbera, gwiazdę największych teatrów operowych świata. Oklaskiwano go w mediolańskiej La Scali, paryskiej Opera Bastille, berlińskich Deutsche Oper i Staatsoper, Covent Garden w Londynie, The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Znany jest zwłaszcza z arii Verdiowskich, ale dysponuje także rozległym
repertuarem koncertowym. Mahler, jeden z największych symfoników w historii muzyki, w pieśniach wypowiadał się bardzo osobiście. „Pieśni wędrującego czeladnika”, które usłyszymy, to zapis przeżyć kompozytora, wywołanych jego nieodwzajemnionym uczuciem do śpiewaczki Joanny Richter. Wieczór rozpocznie „Podróż Zygfryda po Renie” z dramatu muzycznego „Zmierzch bogów” Richarda Wagnera. Po przerwie usłyszymy Adagio na smyczki Samuela Barbera, a po nim uchodzący za wyzwanie dla dyrygentów poemat symfoniczny „Śmierć i wyzwolenie” Richarda Straussa – kreujący wizję umierającego człowieka wspominającego na łożu śmierci minione lata. Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi Paweł Przytocki, uczeń wybitnego dyrygenta Jerzego Katlewicza, któremu zadedykował ten koncert (16 listopada mija druga rocznica śmierci Profesora).

Jerzy Katlewicz In Memoriam w 2. rocznicę śmierci

Andrzej Dobber – baryton

Paweł Przytocki – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina