Wrzesień '18

Koncert specjalny - Studzianna

19 sierpnia 2018, 19.00 wstęp wolny

Sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannie, godz. 19.00

Już 17 sierpnia 2018 r. czekają mieszkańców województwa łódzkiego podniosłe chwile związane z rozpoczęciem uroczystych obchodów (17-19 sierpnia 2018 r.) Jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Św. Rodziny w Studziannie. Dla pielgrzymów, turystów, mieszkańców i zaproszonych gości przygotowany został bogaty program trzydniowych uroczystości, których głównym punktem będzie jubileuszowa Msza Św. w Bazylice celebrowana przez kard. Stanisława Dziwisza - sobota 18 sierpnia 2018 r. godz. 12.00. Na wszystkich przybyłych będą czekały również interesujące koncerty i występy. Wśród zaproszonych zespołów i artystów jest przede wszystkim  Filharmonia Łódzka.

Podczas trzydniowych uroczystości wystąpią również: Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Tomek Kamiński, Magda Anioł, Tramblanka, Klasztorna Orkiestra Dęta "Bazylikon", Drzewiczanie, KGW Dęba, Słowiki ze Sławna, Róża z Gawron, KGW z Gminy Poświętne, Schola Św. Rodziny, uczniowie ze szkół w Brudzewicach i Dębie. W trakcie uroczystości zorganizowane zostanie sentymentalne kino plenerowe "Powróćmy do tamtych chwil.." oraz inscenizacja historyczna w wykonaniu młodzieży z naszej gminy (SP Poświętne). Klamrą spinającą każdy dzień uroczystości będzie wspólna modlitwa w Bazylice. Cały program wydarzenia przedstawia plakat. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym historycznym wydarzeniu!