Lipiec '18

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert muzyki kameralnej „Filharmonicy na urodziny Filharmonii”

12 lutego 2016, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Paweł Żebrowski – rożek angielski
Quodlibet na obój i rożek angielski 

Dorota Cegielska – fagot, Mirosław Kłys – klarnet
Adam  Manijak  - „Aksak Fun”
Adam Manijak - Emergency Music #1

Kwartet Fagotowy w składzie:
Dorota Cegielska, Anna Szwedzka, Krzysztof Kamiński, Michał Owczarek
Astor Piazzola  - Tango Suita (fragmenty)

Apertus Quartet w składzie:
Marta Kalińska –Strasińska  - I skrzypce, Paulina Wielgosińska  - II skrzypce, Małgorzata Sowierka-Chmiel  - altówka, Maria Katarzyna Filipiak - wiolonczela
Piotr Czajkowski  -  "Albumu dla młodzieży" op.39 (fragmenty) w opr. na kwartet Rostislava Dubinskiego 

Kwartet waltorniowy w składzie:
Ewelina Pietrzak, Piotr Grzywiński, Łukasz Michalak, Roman Strembicki
Wybór standardów jazzowych

***

Kwintet fletowy w składzie:
Katarzyna Przybylska, Joanna Woszczyk – Garbacz, Ewelina Zawiślak, Urszula Urbaniak, Ewa Wypych  oraz Paweł Stępnik – gitara
Enzo Gieco  - Impressions d'Argentine na 5 fletów i gitarę
Huayno - Chacarera - Procession - Carnavalito 

Kwartet smyczkowy „Antidotum” w składzie:
Małgorzata Korpysz – I skrzypce, Izabela Krysińska – II skrzypce, Joanna Krysińska - Gwarda – altówka, Omi Osmolińska – wiolonczela oraz Michał Przeździecki - kontrabas, Leszek Kołodziejski - bandoneon, akordeon
Astor Piazzola  - Invierno Porteño
Jacob Gade  - Tango Jalousie
Jerzy Petersburski  - Umówiłem się z nią na 9

Kwintet dęty w składzie:
Ewelina Zawiślak – flet , Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński  - klarnet, Krzysztof Kamińki – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia, Tomasz Bartoszek – fortepian
Francis Poulenc - Sekstet na kwintet dęty i fortepian (część I)

Zespół wiolonczelowy pod kierownictwem Konrada Bukowiana w składzie:
Konrad Bukowian, Małgorzata Smyczyńska-Szulc, Arkadiusz Włodarczyk, Konrad Cedzyński, Hanna Nicze, Katarzyna Filipiak, Jolanta Żebrowska, Anna Koprowska, Karol Piszczorowicz, January Batelli, Ewa Monkiewicz, Mariusz Flis
Edward Grieg – wybór z I suity „Peer Gynt”
Jerzy Fryderyk Haendel – „Przybycie Królowej Saby” z Oratorium „Salomon”

Grohman Orchestra
Tomasz Gołębiewski - skrzypek stojący, Marta Kalińska - skrzypce, Paulina Wielgosińska - skrzypce, Małgorzata Sowierka-Chmiel - altówka, Maria Filipiak - wiolonczela, Piotr Kozłowski - kontrabas, Katarzyna Przybylska - flet, Agata Piotrowska-Bartoszek - obój, Dorota Cegielska - fagot, Mirosław Kłys - klarnet, Zbigniew Monkiewicz - waltornia, Piotr Grzywiński - waltornia, Sebastian Dworczak – perkusja
Krzesimir Dębski – Muzyka Filmowa i Okazjonalna

Q
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.