Grudzień '17

KONCERT KARNAWAŁOWY

12 stycznia 2018, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 60-40 PLN, ulgowy 50-30 PLN

Drugi z karnawałowych koncertów będzie koncertowym wykonaniem opery „Poławiacze pereł” Georgesa Bizeta. Libretto opery, która swoją premierę miała w 1863 roku, opowiada historię miłosnego trójkąta. Dwóch mężczyzn zakochanych w jednej pięknej kobiecie, tajemnice z przeszłości, ukrywanie tożsamości i niedokończone sprawy z przeszłości osadzone są w egzotycznej scenerii Cejlonu. I choć w czasach Bizeta krytyka bezlitośnie rozprawiła się z dziełem, dziś weszło ono do repertuaru światowych scen. W Filharmonii Łódzkiej melomani będą mieli okazję skupić się na muzycznej warstwie Poławiaczy pereł, których poprowadzi Paweł Przytocki.

Paweł Przytocki – dyrygent

Leila - Katarzyna Mackiewicz (sopran)

Nadir - Andrzej Lampert (tenor)

Zurga - Tomasz Rak (baryton)