Wrzesień '18

KONCERT KAMERALNY

30 stycznia 2018, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Tym razem w Filharmonii Łódzkiej zaprezentuje się nie do końca typowy kameralny skład: fortepian, waltornia i skrzypce. Na róg i fortepian została stworzona Sonata F-dur op. 17, na skrzypce i fortepian – cykl trzech poematów „Mity” Karola Szymanowskiego, inspirowany orientalnymi podróżami kompozytora. Zostanie wykonane także „Trio na skrzypce, waltornię i fortepian” zmarłego w 2006 roku węgierskiego kompozytora Györgya Sándora Ligetiego, znanego przede wszystkim jako autor utworów, które (we fragmentach) zostały wykorzystane jako muzyka do filmu Kubricka „2001: Odyseja kosmiczna”.

Prowadzenie koncertu: Elżbieta Stępnik.

Rafał Zambrzycki-Payne – skrzypce

Krzysztof Tomczyk - waltornia