Czerwiec '17

KONCERT KAMERALNY

23 maja 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Meccore String Quartet to jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia, wielokrotnie nagradzany. Otrzymał nominację do „Paszportów Polityki” w kategorii „muzyka poważna” m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów. Zdobywca I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weiden i I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen. Po dwukrotnym otrzymaniu nagrody w konkursie Irene Steels-Wilsing Stiftung ukazały się dwie pierwsze płyty zespołu.

Prowadzenie koncertu: Marcin Majchrowski

Meccore String Quartet: Wojciech Korpowski, Jarosław Nadrzycki – skrzypce, Michał Bryła – altówka, Karol Marianowski – wiolonczela

Claude Debussy - Kwartet smyczkowy g-moll op. 10

György Ligeti - Kwartet smyczkowy nr 1 „Métamorphoses nocturnes”