Sierpień '18

Koncert jubileuszowy Zdzisława Szostaka 80-lecie urodzin i 60-lecie pracy artystycznej

3 stycznia 2010, 19.00

Elżbieta Towarnicka – sopran, Eugenia Rezler – alt, Piotr Kusiewicz – tenor, Piotr Nowacki – bas, Dorota Wójcik – sopran (Natus est)

Zdzisław Szostak – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Marek Jaszczak - przygotowanie chóru

Zdzisław Szostak - Uwertura „Piccola”

Zdzisław Szostak - „Królowa Bona” – suita symfoniczna z muzyki do filmu w reżyserii Janusza Majewskiego

Zdzisław Szostak - „Missa Latina”

Zdzisław Szostak - „Natus nobis est Salvator” – muzyka okolicznościowa oparta na motywach znanych kolęd na sopran, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną.