Maj '17

KONCERT GOŚCINNY

10 lutego 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN

Na estradzie FŁ gościnnie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy pod batutą Kaia Bumanna. Powstała w niespełna rok po zakończeniu II wojny, jednak swymi korzeniami sięga lat 30. wywodząc się z bydgoskiej Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Zespół prowadzili w przeszłości m.in. Robert Satanowski,  Antoni Wit, Tomasz Bugaj, Jerzy Salwarowski, Michael Zilm, Roman Kofman, Simca Heled, Marek Pijarowski, Tadeusz Wojciechowski. Od września 2015 obowiązki szefa artystycznego pełni Kai Bumann.

Spotkanie przedkoncertowe poprowadzi Piotr Matwiejczuk (godz. 18.15, Sala Kameralna).

Elżbieta Bilicka - laureatka X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego

Kai Bumann – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej im. I J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy B-dur KV 450