Listopad '17

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

15 grudnia 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN

Podczas ostatniego w tym roku koncertu symfonicznego zabrzmią utwory, które pozwolą nam poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Pierwszy z nich to barokowe Concerto Grosso d-moll op.6 nr 10 G.F. Haendla. Ta popularna kilkaset lat temu forma polega na dialogowaniu grupy solistów z resztą orkiestry. Haendel ten typ utworów tworzył w celu wykorzystania ich w przerwach świeckich widowisk. Kolejny to Koncert na organy g-moll Francoisa Poulenca, jeden z najchętniej, obok skomponowanego dla Wandy Landowskiej Koncertu wiejskiego, grywanych utworów kompozytora. Partię solową wykona krakowski organista Arkadiusz Bialic. Zwieńczeniem wieczoru będzie przeznaczona Kantata na Boże Narodzenie Artura Honeggera, napisana w 1953 roku i uznawana za ostatnie dzieło w dorobku kompozytora. Dzięki niej publiczność będzie miała okazję przeżyć całą paletę emocji, od smutku, który niesie z sobą rozpoczynający utwór psalm żałobny „De profundis clamavi”, po radość z narodzenia Pana w wieńczącym kompozycję „Gloria in excelcis Deo”.

Patryk Rymanowski – baryton

Marcin Wolniewski – dyrygent