"Kolory Polski" – Dwa żywioły – Małków

16 lipca 2016, 19.00 Wstęp wolny

Małków, Zespół Pałacowo-Parkowy (scena plenerowa – taras)

Dwa żywioły

Emilia Klimczak – śpiew; Kamila Klimczak – śpiew; Dawid Sulej Rudnicki – aranżacje, fortepian, kierownictwo artystyczne; Grzegorz Bąk – kontrabas; Wojciech Wolniak – trąbka; Michał Peiker – perkusja

Podczas tego koncertu wystąpią dwie siostry: Kamila i Emilia Klimczak, które na łódzkich scenach stawiały razem swoje pierwsze artystyczne kroki. Kamila, ukończywszy PWSFTViT w Łodzi, wyjechała do Krakowa, gdzie jest aktorką Teatru Bagatela, jak również artystką legendarnej Piwnicy pod Baranami oraz zespołu Leopolda Kozłowskiego – Ostatniego Klezmera Galicji, nagrywa też słuchowiska dla Teatru Polskiego Radia. Emilia ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi i jest solistką łódzkiego Teatru Muzycznego (gdzie zobaczyć ją można w głównych partiach spektakli musicalowych i operetkowych), uczestniczy w koncertach Festiwalu Muzyki Filmowej i Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, a także współpracuje z teatrami w całej Polsce. Specjalnie na ten wieczór połączą swoje artystyczne siły, by zaśpiewać niezapomniane duety muzyki klasycznej i rozrywkowej. Staną naprzeciw siebie dwa żywioły, aktorka i śpiewaczka, ciemny alt i świetlisty sopran, w swoich aktorskich kreacjach to współpracując, to spierając się, ale na pewno doskonale się uzupełniając. Siostrom towarzyszyć będzie znakomity zespół krakowsko-łódzkich muzyków pod kierownictwem Dawida Suleja Rudnickiego.

W programie utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in.: Cole Porter – „Let's Do It”, „Mah Tsi di ejgeleh” (kołysanka z łódzkiego getta żydowskiego), „Hora, hora” (trad. żyd.), Leonard Bernstein – „Ohio” i „Piosenka fałszywych nut” z musicalu „Wonderful town”, John Kander – finał i „All that jazz” z musicalu „Chicago”, „Cabaret” – „Sza sza”, Gioachino Rossini – „Duetto buffo di due Gatti”.

Wydarzenia towarzyszące:
Impreza plenerowa z didżejem po koncercie; przed koncertem grill, a w kawiarni pyszne desery

Małków

Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: Siedlątków – kościół św. Marka, Jeziorsko – tama zbiornika, Warta – miasto pułkownika pilota Stanisława Skarżyńskiego i bł. Rafała z Proszowic, Małków – Zespół Pałacowo-Parkowy

Cena wycieczki 60 zł, wyjazd g. 11.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.