Czerwiec '17

BRZEŹNIO K. SIERADZA, kościół pw. św. Idziego

OJ BOROM BOROM

Maniucha i Ksawery: Maniucha Bikont – głos, Ksawery Wójciński – kontrabas

W programie koncertu pieśni z ukraińskiego Polesia w minimalistycznej interpretacji na głos i kontrabas: „Oj borom, borom” – pieśń wiosenna, „Oj hore, hore”, „Maty syna porodyła” – pieśń weselna, „Wędrówka”, „Letiły husy” – pieśń sobótkowa, „Oddała mene”, „Czumak”, „Petriwka”, „Buła oseń chłodna”, „Oj chylitsja husti łozy”, „Rozłąka”, „Oj ty diwczyno”, „Usi hory zelenijut”, „Oj tam u poli” – kolęda życząca, „Uże Misza na dwori” – pieśń weselna, „Oj daj Boże od weczora” – pieśń żniwna.

Wycieczka rusza spod Filharmonii Łódzkiej o godzinie 12.00.

Rezerwacja wycieczek w kasie biletowej FŁ:

– w czerwcu w dniach 19.06-30.06 w godzinach 10.00-18.00,

– w lipcu od 03.07 – do wyczerpania puli miejsc w godzinach 10.00-15.00.

Uczestnik wycieczki zobowiązany jest do opłaty obowiązkowego ubezpieczenia NNW, w kwocie 2 PLN za każdą wycieczkę – osobiście, w kasie biletowej FŁ. Jedna osoba może dokonać zapisu na maksymalnie 7 wycieczek oraz w ramach jednej wycieczki może zarezerwować nie więcej niż 6 miejsc.