Listopad '18

FREEDOM JAZZ FESTIVAL – "Paderewski improsfera | Maria Siwiec"

9 listopada 2018, 19.00 Ceny biletów: strefa I – 50 PLN, strefa II – 40 PLN

Artur Dutkiewicz – fortepian

Michał Szymanowski – fortepian

Karol Szymanowski – wibrafon

Maria Siwiec – śpiew

Projekt "PADEREWSKI. Inspiracje" na dwie klawiatury i wibrafon tworzą wybitny pianista jazzowy, improwizator Artur Dutkiewicz, wirtuoz wibrafonu – prof. Karol Szymanowski oraz znakomity pianista klasyczny młodego pokolenia Michał Szymanowski. Artyści przedstawią wybrane kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego zarówno w oryginale na fortepian, w aranżacjach jazzowych na fortepian, jak i w formie transkrypcji na specjalnie skonstruowanym wibrafonie, poszerzonym o najniższą oktawę marimby (Bass Vibe. Zespół zaprezentuje też dokonane przez Artura Dutkiewicza opracowania utworów mistrza na trzy instrumenty, co stworzy inspirującą, niecodzienną kolorystyczną brzmieniową jakość.

Maria Siwiec urodziła się w 1959 roku koło Przysuchy w niezwykłym muzycznie mikroregionie Kajoków. Od najmłodszych lat śpiewała – najpierw ze swoim ojcem i siostrami, potem jako druhna na oczepinach. Od 1980 roku występowała w zespole „Zakukała kukułeczka” z Gałek Rusinowskich. Później, w 2012 roku założyła zespół „Gołcunecki”. Prowadzi warsztaty śpiewu. W roku 2014 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maria Siwiec jest laureatką 40. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" 2015 w kategorii I. dla twórców z dziedziny plastyki i folkloru muzyczno-tanecznego.

Koncert organizowany przez Global Culture Promotion.