luty '17

DUA - Warsztat: „Wiolonczela do słuchania i podglądania”

4 lutego 2017, 10.00 Cena biletu: 30 PLN (w kasie FŁ)

SALA KAMERALNA FŁ,  godz. 10.00-11.15

Prowadzenie: Katarzyna Filipiak

Na warsztatach zajrzymy do wnętrza wiolonczeli żeby poszukać jej duszy. Sprawdzimy co robi tam tajemniczy nieproszony gość - mała kulka kurzu. Czy i ona ma wpływ na barwę dźwięku? Dowiemy się w jaki sposób budowniczy instrumentu dostał się do jego wnętrza, żeby złożyć tam swój podpis i dlaczego wiolonczeliści noszą ze sobą niebezpieczne przyrządy do ostrzenia metalu, a za bilety lotnicze płacą dwa razy więcej od innych! Sprawdzimy czy wygodniej gra się na wiolonczeli w eleganckim fraku, czy w poszarpanych jeansach?