Czerwiec '18

DUA - Warsztat: „Rozkołysane Hawaje - o czym opowiada taniec z dalekich wysp”

17 lutego 2018, 10.00 Kup bilet >Cena biletu: 30 PLN

SALA FŁ,  godz. 10.00-11.15

Prowadzenie: Agnieszka Izydorczyk

Hula to tradycyjny taniec hawajski, zapoczątkowany przez Polinezyjczyków, którzy zamieszkali wyspy hawajskie. To co odróżnia hula od innych stylów tanecznych to fakt, że hula nie może istnieć bez słów. Taniec ten wykonywany jest z towarzyszeniem pieśni, zwanej po hawajsku „mele” i właśnie ta pieśń, jej słowa, są największą wartością w hula. Bez słów, nie zaistniałby taniec, ponieważ taniec ten polega na obrazowaniu dłońmi i ciałem historii zawartej w pieśni. Osoba, ucząca się konkretnego tańca hula, najpierw poznaje historię opowiedzianą w pieśni, następnie poznaje gesty i kroki. Treść pieśni najczęściej poza dosłownym znaczeniem, ma również głębsze znaczenie przenośne, może również mieć znaczenie indywidualne dla konkretnego tancerza.

Na warsztat zapraszamy studentów w wieku od 6 do 12 lat.

UWAGA!!! Każdy uczestnik i uczestniczka zajęć otrzyma specjalne wydawnictwo Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego, pt.: "Przewodnik po muzyce i filharmonii".