Listopad '17

DUA - Warsztat: „Orkiestra bez tajemnic”

8 kwietnia 2017, 10.00 Cena biletu: 30 PLN (w kasie FŁ)

SALA KONCERTOWA FŁ,  godz. 10.00-11.15

Prowadzenie: Joanna i Janusz Łuczakowie

Orkiestra symfoniczna – potężny organizm, brzmiący dźwiękami rozmaitych instrumentów. Jak to możliwe, że są tak zgodne i współpracują? Jak nazywamy poszczególne grupy instrumentów? Czy orkiestra zagra bez dyrygenta? Czym jest partytura? Kto podaje dźwięk do strojenia całej orkiestry? Jak nazywa się najważniejsza osoba w orkiestrze?

Odpowiedzi na te pytania oraz wiele interesujących zagadnień z tej dziedziny omówimy w ramach warsztatów orkiestrowych. Uczestnicy będą mieli okazję zasiąść za pulpitami - na miejscach muzyków, spojrzeć w nuty i przez chwilę poczuć się filharmonikami.

Spróbujemy także stworzyć własną orkiestrę, która zabrzmi na zakończenie spotkania.