Październik '18

DUA - Warsztat: „Łamigłówki matematyczno-muzyczne, czyli czy muzyk musi umieć liczyć?”

10 marca 2018, 11.30 Kup bilet >Cena biletu: 30 PLN

SALA FŁ,  godz. 11.30-12.45

Prowadzenie: Aida Stępniak

W powszechnym przekonaniu utarło się, że żyjący w swoim artystycznym świecie muzycy nie mają głowy do dziedzin tak przyziemnych jak matematyka. Nic bardziej mylnego – wbrew pozorom każdy muzyk musi umieć liczyć. Podczas naszych zajęć dzieci i młodzież będą mieli okazję zapoznać się ze specyficznymi powiązaniami muzyki i matematyki, a być może nawet obdarzeni ścisłym umysłem przekonają się, że w muzyce liczby pojawiają się o wiele częściej niż mogłoby się wydawać.

Na warsztat zapraszamy studentów w wieku od 6 do 12 lat.

UWAGA!!! Każdy uczestnik i uczestniczka zajęć otrzyma specjalne wydawnictwo Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego, pt.: "Przewodnik po muzyce i filharmonii".