Sierpień '18

DUA - Warsztat: Czy organy są królem instrumentów?

7 maja 2016, 11.30 Cena biletu: 35 PLN (w kasie FŁ)

SALA KONCERTOWA FŁ, godz. 11.30-12.45

Czy wiesz, że organy są największym instrumentem? W mniemaniu swych twórców miały nawet zastąpić podczas koncertu całą orkiestrę symfoniczną! Podczas warsztatu poznamy krótką historię organów i zasady działania poszczególnych elementów - na podstawie modelu organów. Każdy z uczestników będzie mógł na nim zagrać! Miechy, registry, wiatrownice, piszczałki - już za chwilę nie będą miały przed nami tajemnic. Poznamy także różnicę pomiędzy organami barokowymi a symfonicznymi i usłyszymy ich niesamowite brzmienie.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Prowadzenie: Andrzej Sutowicz - organmistrz z zawodu i powołania.