Listopad '17

DUA - Warsztat: „Artur Rubinstein - chłopiec z Łodzi”

25 listopada 2017, 11.30 Kup bilet >Cena biletu: 30 PLN

SALA FŁ,  godz. 11.30-12.45

Prowadzenie: Magdalena Sasin

Podczas spotkania „Artur Rubinstein – chłopiec z Łodzi” uczestnicy poznają postać patrona Filharmonii Łódzkiej Artura Rubinsteina. Dowiedzą się, jakie miał on związki z Łodzią i poszukają znaków jego obecności w pobliżu budynku Filharmonii. Obejrzą jego zdjęcia z dzieciństwa i poznają najważniejsze zdarzenia z jego dalszego, dorosłego życia. Będą wiedzieć, dlaczego został on wybrany na patrona łódzkiej filharmonii i jakie są jego zasługi dla historii muzyki, a także, w jaki sposób obecnie podtrzymuje się pamięć o nim. Może nawet polubią małego Artura?

Warsztaty "Artur Rubinstein - chłopiec z Łodzi" będą podzielone na dwie części. W części pierwszej wybierzemy się na spacer w okolice Filharmonii, by w mieście szukać śladów obecności Rubinsteina. Po krótkim spacerze wrócimy do budynku, by poznać dalsze szczegóły związane z wielkim patronem, zarówno jego dzieciństwem, jak i dalszą częścią życia, spędzoną już poza Łodzią. Dowiemy się, gdzie koncertował, utwory którego kompozytora wykonywał najchętniej i kiedy ponownie odwiedził Łódź.
Ponieważ nasze spotkanie rozpocznie się od spaceru, prosimy o niezostawianie ubrań w szatni. To usprawni naszą wycieczkę.