Sierpień '18

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Carmina Burana Carla Orffa i IX Symfonia Beethovena

14 grudnia 2015, 19.00 Ceny biletów: 180 i 200 zł

 

Carmina Burana to najsławniesze dzieło Carla Orffa, traktujące o zabawie, miłości, tańcu i hedoniźmie, oparte na 24 średniowiecznych pieśniach. Kantata sławiąca beztroski żywot, całkowicie kontrastujący ze średniowiecznymi koncepcjami życia i śmierci odniosła niesamowity sukces podczas swojej premiery w 1937 roku.  Od tego czasu Carmina Burana weszła do kanonu muzyki poważnej i cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wsród publiczności, jak i samych  artystów. Chór, orkiestra i soliści wprowadzają widownię w magiczny świat budzący wszystkie zmysły,  ostatecznie przypominając o nieuchronności i zależności  ludzkiego losu od kaprysów Fortuny...

 

Orkiestra Symfoniczna i Ukraiński Chór Narodowy uważani są za jeden z najbardziej wybitnych w Ukrainie, a wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Hiszpanii i Europie gwarantuje publiczności niezampomniany wieczór z najwyższej klasy muzyką klasyczną.

 

Zobacz wideo https://www.youtube.com/watch?v=jox5Nw9XGlc

 

Źródło: materiały organizatora.

Q
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.