Październik '18

„Makbet” – transmisja z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”

11 października 2014, 18.55 Kup bilet >Ceny biletów: 80 PLN I strefa, 60 PLN II strefa, 40 PLN III strefaMakbet, metropolitan opera

„Makbetem” Giuseppe Verdiego rozpoczynamy siódmy pełny sezon transmisji przedstawień operowych z nowojorskiej The Metropolitan Opera. To samo dzieło mogli obejrzeć operomani, którzy przybyli na pierwszą transmisję operową z Nowego Jorku w Filharmonii Łódzkiej, która miała miejsce 12 stycznia 2008 roku. FŁ przystąpiła do programu „The Met: Live in HD” jako pierwsza instytucja w Polsce. Dzięki nowoczesnej technologii melomani mogą oglądać spektakle w znakomitym wykonaniu, z udziałem doborowych aktorów, w tym samym czasie, co nowojorczycy. W tym sezonie zapraszamy Państwa na dziesięć transmisji, między innymi „Carmen” Bizeta, „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego, „Śpiewaków norymberskich” Wagnera i operetkę „Wesoła wdówka” Lehára. W „Makbecie” 11 października w postać bezwzględnej Lady Makbet wcieli się Anna Netrebko, słynna rosyjska sopranistka, zamieszkała w Nowym Jorku, ceniona szczególnie za interpretację ról w XIX-wiecznych dziełach rosyjskich i włoskich. Jako jej mąż wystąpi serbski baryton Željko Lučić. Na scenie Met śpiewa od 2006 roku, ale w roli Verdiowskiego Makbeta będzie można go zobaczyć po raz pierwszy.

Giuseppe Verdi „Makbet"

Anna Netrebko, Joseph Calleja, Željko Lučić, René Pape