Filharmonia z klasą

„Filharmonia z klasą” to oferta ciekawych warsztatów muzycznych dla dzieci z klas I-VI szkół podstawowych. Zapraszamy do gmachu przy ul. Narutowicza dzieci wraz z nauczycielami. Podczas warsztatów będzie można poznać instrumenty: zarówno należące do orkiestry symfonicznej, jak i ludowe z różnych stron świata. Dzieci dowiedzą się, że instrumentem może być także ludzkie ciało i poznają sposoby jego „udźwiękowienia”. Zauważą i docenią potęgę rytmu, od którego ponoć rozpoczęła się cała historia muzyki. Dowiedzą się, jak powstaje przebój i jakie cechy musi mieć piosenka, by mogła się nim stać. Uczestnicy filharmonicznych warsztatów staną się bardziej świadomymi i uważnymi odbiorcami muzyki. Wszystko to w formie interaktywnej i w postaci aktywnych ćwiczeń.

Tematyka warsztatów wpisuje się w podstawę programową przedmiotu „Muzyka” w szkole podstawowej, a jednocześnie może stać się ciekawym urozmaiceniem nauki w budynku szkolnym.

Zajęcia poprowadzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, posiadający także doświadczenie pedagogiczne. W zależności od tematyki warsztatu grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, jednak najczęściej odpowiada ona jednemu lub dwóm zespołom klasowym. Cena warsztatów jest różna, w zależności od tematu zajęć.

Trwają prace nad programem i ofertą zajęć „Filharmonii z klasą” w sezonie 2017/2018 dla szkół podstawowych i przedszkoli. Zachęcamy do odwiedzania strony.

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.