Filharmonia z klasą

„Filharmonia z klasą” to oferta ciekawych warsztatów muzycznych dla dzieci z klas I-VI szkół podstawowych. Zapraszamy do gmachu przy ul. Narutowicza dzieci wraz z nauczycielami. Podczas warsztatów będzie można poznać instrumenty: zarówno należące do orkiestry symfonicznej, jak i ludowe z różnych stron świata. Dzieci dowiedzą się, że instrumentem może być także ludzkie ciało i poznają sposoby jego „udźwiękowienia”. Zauważą i docenią potęgę rytmu, od którego ponoć rozpoczęła się cała historia muzyki. Dowiedzą się, jak powstaje przebój i jakie cechy musi mieć piosenka, by mogła się nim stać. Uczestnicy filharmonicznych warsztatów staną się bardziej świadomymi i uważnymi odbiorcami muzyki. Wszystko to w formie interaktywnej i w postaci aktywnych ćwiczeń.

Tematyka warsztatów wpisuje się w podstawę programową przedmiotu „Muzyka” w szkole podstawowej, a jednocześnie może stać się ciekawym urozmaiceniem nauki w budynku szkolnym.

Zajęcia prowadzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, posiadający także doświadczenie pedagogiczne. W zależności od tematyki warsztatu grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, jednak najczęściej odpowiada ona jednemu lub dwóm zespołom klasowym. Cena warsztatów jest różna, w zależności od tematu zajęć.

 

 

 

"Filharmonia z klasą" - oferta dla przedszkoli

Zajęcia dla przedszkolaków w tym sezonie odbywają się pod hasłem „Magiczna literka e”. Można wybierać spośród trzech tematów: „Ekierka”, „Emocje”, „Ekologia”. Podczas zajęć poruszane są tematy związane z matematyką i figurami geometrycznymi („Ekierka”), przeżywanymi przez dzieci uczuciami („Emocje”) oraz przyrodą i ochroną środowiska („Ekologia”). Tematy te realizowane są poprzez muzykę i za pomocą muzyki. Zajęcia dla przedszkoli trwają pół godziny, odbywają w środy o g. 9.00 i 10.00 w następujących terminach: 11 i 25 października, 8 i 22 listopada, 6 i 13 grudnia, 10 i 24 stycznia, 21 lutego, 7 i 21 marca, 11 i 25 kwietnia, 9 i 23 maja, 6 i 13 czerwca.

Cena: 10 PLN/uczestnika, grupa minimum 20 osób.

 

INFORMACJE, REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW

Kasa biletowa FŁ, tel. 42 664 79 79, czynna w dni robocze 10.00-18.00, wtorek i piątek do 20.00.
bilety@filharmonia.lodz.pl

Biuro Obsługi Słuchacza zajmuje się sprzedażą biletów dla grup zorganizowanych oraz współpracą z firmami i instytucjami.
Kontakt: Sylwia Lewicka, tel. 663 200 902
Sylwia.lewicka@filharmonia.lodz.pl

Honorujemy karty płatnicze.

Sprzedaż internetowa poprzez serwis Bilety24. dotyczy jedynie Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego, na pozostałe zajęcia można zarezerwować bilet telefonicznie w kasie i zapłacić przelewem – wówczas bilet jest do odebrania przed zajęciami w kasie FŁ.
Należność za bilety zarezerwowane prosimy wpłacać na rachunek:
58 1030 1205 0000 0000 8790 6019  

Bilety zakupione w abonamencie nie podlegają zwrotowi.

Informacje dotyczące nowego sezonu, 2018/2019, przekażemy w czerwcu br.

 

 

 

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.