Październik '18

Zaproszenie na wernisaż

Przed koncertem w najbliższy piątek zapraszamy na wernisaż wystawy Damiana Idzikowskiego pt. „Grafika” (g. 18.00). Obejmuje ona dwa cykle powstałych w latach 2017-2018 prac koncentrujących się na skrzyżowaniu czasu i przestrzeni oraz wpływach przeszłości na współczesność. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 lipca. Koordynatorem wystawy jest dr Agnieszka Wasiak.
Struktura obrazowania rzeczy dawnych, zbiorowości i grup społecznych stanowi najważniejszy łącznik budujący ład społeczny oraz ład kulturowy. Autor próbuje uchwycić sensy zdarzeń, które przeminęły, gdyż kultywowanie przeszłości we wspólnej pamięci, jest konieczne dla przetrwania społeczności. Punktem wyjścia procesu twórczego są archiwalne fotografie. W swojej pracy z przeszłością artysta akceptuje wieloznaczność i niedopowiedzenie. Tworzy obrazy, których sens nie jest oczywisty, a pozornie zwyczajne sceny są podszyte niepokojem i napięciem.
Damian Idzikowski dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Ćwieka (2015) łódzkiej ASP. Obecnie jest asystentem w Katedrze Grafiki Artystycznej w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Wieczorka.

Dla dzieci
Imprezy impresyjne