Listopad '17

Wernisaż wystawy z cyklu „Nowa przestrzeń”

Przed koncertem w piątek 28 kwietnia o godzinie 17.45 zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy z cyklu „Nowa przestrzeń”, w ramach wspólnej inicjatywy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego. „Autorami obrazów są studenci, ich przewodnikami w dziedzinie formy, kompozycji i iluzji – profesorowie, którzy obecnie tworzą Wydział Malarstwa i Rysunku – mówi komisarz wystawy, prof. dr hab. Wojciech Leder, kierownik Katedry Malarstwa. – To nowy wydział na naszej uczelni, powołany, by jeszcze lepiej wykorzystać potencjał intelektualny, twórczy i duchowy naszych nauczycieli. Otwieramy się pełniej na sztukę malarską. Niezaprzeczalnym walorem wystawy jest różnorodność formy i stylów, siła wyrazu i ekspresji artystycznej. Warsztat i umiejętność służą odkrywaniu duchowości, a ta zawsze jest indywidualna i szuka autonomii. Myślę, że prezentowane prace pozwalają mieć nam wszystkim nadzieję, że profesorowie i ich studenci sprostają etosowi artysty malarza. Wnętrza filharmonii to niełatwa przestrzeń ekspozycyjna, to przestrzeń-wyzwanie, ale chcieliśmy, by melomani mogli spotkać się z malarstwem nie tylko w galerii czy muzeum”.

Dla dzieci
Imprezy impresyjne