Listopad '17

Wernisaż wystawy "Struktury. Sublimacje"

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jacka Galewskiego, pt. "Struktury. Sublimacje". Odbędzie się on 28 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00.

Struktury. Sublimacje

Autor  prezentuje na wystawie wybrane prace z lat 2007 – 2017. Rysunek na papierze łączony jest z techniką druku wklęsłego ze szczególnym uwzględnieniem akwaforty i akwatinty. Obecny jest też suchy druk i druk cyfrowy. Monochromatyczne rysunki tworzone za pomocą drobnych dotknięć precyzyjnym narzędziem przywołują na myśl pewien obszar naszej rzeczywistości – mikro i makrokosmos. Mozolne zagęszczanie śladu będące pewną formą kaligrafii określa znaczenie dwuwymiarowej płaszczyzny papieru i otwiera pole dla wyłaniających się figur geometrycznych. Istotny jest tu sam proces tworzenia przybierający postać medytacji i kontemplacji formy.

Jacek Galewski – urodzony w 1971 roku w Łodzi. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 1998 roku uzyskał dyplom w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem prof. Andrzeja Kabały. Aneks w Pracowni Malarstwa prof. Juliusza Narzyńskiego. Od 2003 roku pełni funkcję asystenta  a od 2013 roku jest adiunktem w Pracowni Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego na Wydziale Grafiki i Malarstwa w macierzystej Uczelni. W 2012 roku uzyskał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Grafiki i Malarstwa w macierzystej Uczelni. Od 2016 roku jest pracownikiem dydaktycznym na nowo powstałym Wydziale Malarstwa i Rysunku. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową i malarstwem sztalugowym. W swoim dorobku artystycznym ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

Dla dzieci
Imprezy impresyjne