Sierpień '18

Przesłuchanie do orkiestry do grupy pierwszych skrzypiec

Dyrekcja Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy pierwszych skrzypiec na stanowisko muzyka tutti.

Program przesłuchania:
1. W. A. Mozart - koncert skrzypcowy do wyboru:  nr 3 G-dur KV 216, nr 4 D-dur KV 218 lub A-dur KV 219 (część  I + kadencja)
2. Do wyboru I część koncertu wraz z kadencją spośród wymienionych poniżej:

• L. van Beethoven   - Koncert skrzypcowy D- dur op. 61
  • J. Brahms  - Koncert skrzypcowy  D-dur op. 77
  • P. Czajkowski  - Koncert skrzypcowy  D-dur op. 35
  • J. Sibelius  - Koncert skrzypcowy d-moll op.47
  • A. Dworzak  - Koncert skrzypcowy a moll op. 53
  • F. Mendelssohn  - Koncert e moll op. 64

3. Wybrane fragmenty orkiestrowe: http://filharmonia.lodz.pl/res/nuty_przesluchanie.pdf

4. J. S. Bach  - dwie kontrastujące części dowolnej sonaty lub partity lub chaccone z partity d-moll

Zaproszeni kandydaci proszeni są o zgłoszenie czy będą korzystać z akompaniamentu zapewnionego przez FŁ.

Przesłuchanie odbędzie się 22.10.2018 /poniedziałek/ o godzinie 9.30 w budynku Filharmonii Łódzkiej.

Zgłoszenia wraz z życiorysem artystycznym prosimy kierować  do Kierownika Działu Organizacyjno-Programowego Ewy Truszkowskiej na adres e.truszkowska@filharmonia.lodz.pl  w terminie do dnia 8 października 2018 r.

Dla dzieci
Imprezy impresyjne