Wrzesień '17

Odłóg - wernisaż wystawy

Odłóg to efekt współpracy Dominiki Sadowskiej (artystka wizualna, dydaktyk łódzkiej ASP oraz Szkoły Filmowej) i Jacka Gmacha (projektant ubioru, doktorant łódzkiej ASP). Wystawa jest efektem połączenia obiektów tekstylnych i fotografii. Punktem wyjścia projektu było zwrócenie uwagi na problem wytwarzania ogromnej ilości odpadów tekstylnych powstających w wyniku krojenia tkanin i dzianin przy masowej produkcji odzieży. Niepotrzebne i bezużyteczne ścinki posłużyły artystom jako materia do stworzenia nowych, przestrzennych form. Sfotografowane i podane w formie obrazów konstrukcje tekstylne zyskały niejednoznaczny charakter.

wernisaż 26.05.2017 godz. 18.00

Dominika Sadowska. Urodzona w Opolu. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 otrzymała doktorat w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Sadowska przetwarza rzeczywistość przy pomocy różnych środków (fotografia, rzeźba, obiekty, światło, grafika), łącząc to z  obrazami mentalnym i na tej podstawie  kreując nową całość. Interesuje ją przesunięcie w obrębie medium fotografii i przenikanie świata rzeczywistego i jego reprezentacji.

Jacek Gmach. Urodzony w Turku. Absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mieszka i pracuje w Łodzi. Zajmuje się projektowaniem ubioru. Jego prace kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, niebanalną konstrukcją i nietypowym detalem. W swojej twórczości łączy niekonwencjonalne surowce oraz przeciwstawne idee, tworząc nowe formy i wartości.

Dla dzieci
Imprezy impresyjne